Blue refill Montegrappa Rollerball Refill Ceramic Ball Blue F 0.7mm
| Consumables characteristics | |
|---|---|
| Consumable type: | roller rod |
| Ink/paste color: | blue |
| Rod length, cm: | 11.2 |
| Country of origin: | Italy |
| Writing unit size: | F (fine) |
| Writing line width, mm: | 0.7 |
₨1,500.00
Blue refill Montegrappa Rollerball Refill Ceramic Ball Blue F 0.7mm
| Consumables characteristics | |
|---|---|
| Consumable type: | roller rod |
| Ink/paste color: | blue |
| Rod length, cm: | 11.2 |
| Country of origin: | Italy |
| Writing unit size: | F (fine) |
| Writing line width, mm: | 0.7 |
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 12 cm |
Blue refill Montegrappa Rollerball Refill Ceramic Ball Blue F 0.7mm
| Consumables characteristics | |
|---|---|
| Consumable type: | roller rod |
| Ink/paste color: | blue |
| Rod length, cm: | 11.2 |
| Country of origin: | Italy |
| Writing unit size: | F (fine) |
| Writing line width, mm: | 0.7 |
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 12 cm |
These are renowned for been highly reliable, and convenient for use on all paper. Sheaffer ink matches their high-quality writing instruments, This high-quality Sheaffer refill is perfect for use with Sheaffer ballpoint pens including Sheaffer Sagaris and Taranis collections. These are renowned for been highly reliable, long lasting and convenient for use on all paper
The perfect complement to a Cross fountain pen, our ink is formulated to provide both superior writing characteristics and complete chemical compatibility with our fine writing instruments. Each bottle contains 62.5 ml (2 oz.)
Large capacity, smooth writing rollerball refills for all standard Sheaffer rollerball pens, vintage and modern. Â One package of one refill. Each package contains one fresh Sheaffer Classic rollerball refill in the original blistercard packaging. Works in all standard Sheaffer rollerball pens, vintage and modern, including:
The perfect complement to a Cross fountain pen, our ink is formulated to provide both superior writing characteristics and complete chemical compatibility with our fine writing instruments. Each bottle contains 62.5 ml (2 oz.)
WhatsApp message only
WhatsApp message only