| EAN code: | 3597390159403 |
| Category: | Men |
| Belt color: | Black |
| Belt loops: | Single |
| Width: | 30 mm |
| Depth: | 1100 mm |
| Item ID: | 7640000 |
| Style: | Elegant |
| Material of belt: | Genuine leather |
| Finish: | Palladium |
| Buckle type: | Bar |
| Brand: | S.T. Dupont |
₨50,000.00
| EAN code: | 3597390159403 |
| Category: | Men |
| Belt color: | Black |
| Belt loops: | Single |
| Width: | 30 mm |
| Depth: | 1100 mm |
| Item ID: | 7640000 |
| Style: | Elegant |
| Material of belt: | Genuine leather |
| Finish: | Palladium |
| Buckle type: | Bar |
| Brand: | S.T. Dupont |
Out of stock
| EAN code: | 3597390159403 |
| Category: | Men |
| Belt color: | Black |
| Belt loops: | Single |
| Width: | 30 mm |
| Depth: | 1100 mm |
| Item ID: | 7640000 |
| Style: | Elegant |
| Material of belt: | Genuine leather |
| Finish: | Palladium |
| Buckle type: | Bar |
| Brand: | S.T. Dupont |
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| EAN code: | 3597390159403 |
| Category: | Men |
| Belt color: | Black |
| Belt loops: | Single |
| Width: | 30 mm |
| Depth: | 1100 mm |
| Item ID: | 7640000 |
| Style: | Elegant |
| Material of belt: | Genuine leather |
| Finish: | Palladium |
| Buckle type: | Bar |
| Brand: | S.T. Dupont |
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
Sheaffer VFM Vibrant, Fun and Modern range hits the spot with everyone, making it The Gift That Matters. Its rounded profile fits snugly into the hand, providing a comfortable writing experience. The Sheaffer VFM offers a convenient push-button mechanism to retract its point which is easily operated with one hand. Aimed at those who enjoy a fast-paced lifestyle, Sheaffer VFM carries the globally recognized Sheaffer White Dot symbol of writing excellence and quality and prestige.
Pen Finish:Â Beautiful to hold and behold, in highly polished black lacquer and brilliant 23 Karat gold appointments
Pen Technology:Â Click-off cap
Exclusive Gel Ink Rollerball formula flows freely like a fountain pen
Includes 1 Black Gel Ink Rollerball Refill (#8523) in pen
Cross Rollerball pens can easily be converted into a ballpoint pen or creamy porous felt-tip pen by simply changing the refill to desired type of tip; Refills sold separately
WhatsApp message only
WhatsApp message only